Vstupenky lze osobně zakoupit na všech pokladnách Národního muzea. Podrobné informace o výši vstupného na výstavy, expozice a akce naleznete u jednotlivých objektů v sekci "Navštivte nás".

Pětidenní vstupenka je platná do 9 pražských objektů Národního muzea, více informací o ceně vstupenky a objektech, které je možné navšívit naleznete zde. Každý z objektů je možné navštívit s platnou vstupenkou pouze jednou.

Vstup zdarma mají děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP, ZTP/P a jejich doprovod, ICOM, NPÚ, Slovenské národné múzeum, Společnost NM, Benefit karta GSA – MDČR, Prague Card.

​Prodej online je možný pouze na plné (dospělý) a rodinné vstupné. Takto zakoupené vstupenky (s platností 30 dní od data nákupu) si prosím přineste vytištěné nebo uložené ve svém mobilním telefonu.

Snížené vstupné nelze zakoupit online (nárok na tento typ vstupného není možné při online nákupu ověřit).

Zakoupené vstupenky nepřijímáme zpět ani nevyměňujeme.

Vstupenky na akce je možné rezervovat online na našich webových stránkách a poté osobně vyzvednout v pokladně Národního muzea. Vstupenky je nutné zakoupit nejpozději 30 minut před začátkem akce, jinak jsou automaticky uvolňovány do prodeje.

Vstupenka je nepřenosná. Jakýkoliv cizí zásah činí vstupenku neplatnou a jejímu držiteli nebude umožněn vstup do objektu. Tuto vstupenku není možné vrátit, vyměnit a vstupné se nevrací.

Školy si mohou online objednat lektorovaný program v sekci Pro školy. V případě platby na fakturu nás prosím kontaktujte.

Do Historické budovy Národního muzea nelze zakoupit dárkovou vstupenku na rok 2019. Děkujeme za pochopení.