Vstupenky lze osobně zakoupit na všech pokladnách Národního muzea. Podrobné informace o výši vstupného na výstavy, expozice a akce naleznete u jednotlivých objektů v sekci "Navštivte nás".

Vstup zdarma mají děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP, ZTP/P a jejich doprovod, ICOM, NPÚ, Slovenské národné múzeum, Společnost NM, Benefit karta GSA – MDČR, Prague Card.

Plné (dospělý) a rodinné vstupné na vybrané výstavy a expozice lze zakoupit online na našich webových stránkách. Takto zakoupená e-vstupenka má platnost jeden měsíc. Snížené vstupné nelze zakoupit online (nárok na tento typ vstupného není možné při online nákupu ověřit). Zakoupené vstupenky nepřijímáme zpět ani nevyměňujeme.

Vstupenky na akce je možné rezervovat online na našich webových stránkách a poté osobně vyzvednout v pokladně Národního muzea. Vstupenky je nutné zakoupit nejpozději 30 minut před začátkem akce, jinak jsou automaticky uvolňovány do prodeje.

Školy si mohou online objednat lektorovaný program v sekci Pro školy. V případě platby na fakturu nás prosím kontaktujte.

Do Historické budovy Národního muzea nelze zakoupit dárkovou vstupenku na rok 2019. Děkujeme za pochopení.

REZERVACE SKUPIN A LEKTOROVANÝCH PROGRAMŮ V NOVÉ BUDOVĚ NÁRODNÍHO MUZEA:

  • Skupinová rezervace bez lektora – pro skupiny a školní kolektivy v počtu 15–30 osob.
    • Pro školní skupiny kontaktujte  vzdelavani@nm.cz224 497 443 (pouze v pracovní dny), 224 497 430 – pokladna (mimo pracovní dny)
  • Skupinová s lektorem – pro školní a jiné kolektivy v počtu do 30 osob (vč. doprovodu). Skupinovou rezervaci s lektorem lze provést pouze prostřednictvím tohoto rezervačního systému nejpozději 7 dní předem. Případné dotazy směřujte na  vzdelavani@nm.cz, 224 497 443 (pouze v pracovní dny).