Vstupenky lze osobně zakoupit na všech pokladnách Národního muzea. Podrobné informace o výši vstupného na výstavy, expozice a akce naleznete u jednotlivých objektů v sekci "Navštivte nás".

Vstup zdarma mají děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich doprovod, ICOM, NPÚ, Slovenské národné múzeum, Společnost NM, Benefit karta GSA – MDČR, Prague Card.

Plné (dospělý) a rodinné vstupné na vybrané výstavy a expozice lze zakoupit online na našich webových stránkách. Takto zakoupená e-vstupenka má platnost jeden měsíc. Zakoupené vstupenky nepřijímáme zpět ani nevyměňujeme.

Vstupenky na akce je možné rezervovat online na našich webových stránkách a poté osobně vyzvednout v pokladně Národního muzea. Vstupenky je nutné zakoupit nejpozději 30 minut před začátkem akce, jinak jsou automaticky uvolňovány do prodeje.

Školy si mohou online objednat lektorovaný program v sekci Pro školy. V případě platby na fakturu nás prosím kontaktujte.

Do Historické budovy Národního muzea nelze zakoupit dárkovou vstupenku na rok 2019. Děkujeme za pochopení.

REZERVACE SKUPIN A LEKTOROVANÝCH PROGRAMŮ V NOVÉ BUDOVĚ NÁRODNÍHO MUZEA:

  • Skupinová rezervace bez lektora – pro skupiny a školní kolektivy v počtu 15–30 osob.
    • Pro školní skupiny kontaktujte  vzdelavani@nm.cz224 497 443 (pouze v pracovní dny), 224 497 430 – pokladna (mimo pracovní dny)
  • Skupinová s lektorem – pro školní a jiné kolektivy v počtu do 30 osob (vč. doprovodu). Skupinovou rezervaci s lektorem lze provést pouze prostřednictvím tohoto rezervačního systému nejpozději 7 dní předem. Případné dotazy směřujte na  vzdelavani@nm.cz, 224 497 443 (pouze v pracovní dny).